Telefon: (212) 544 23 51 | E-posta: bilgi@taninmismakina.com

Chiller Soğutma Sistemi Fiyatları

Chiller Soğutma Sistemi Fiyatları

Chiller fiyatları her satın almak isteyenin ilk olarak araştırdığı konulardan biridir. Piyasada çok fazla yerli-yabancı üretici olduğu gibi maalesef bu işi merdiven altı diye tabir ettiğimiz uygun koşullarda olmayan, yetkin kişiler tarafından yapılmayan, sırf maliyeti azaltma üzerine odaklanmış işletmelerin sayısı da gün gittikçe artmaktadır.

chiller soğutma sistemi fiyatları

Bu yüzden satın almak isteyenlerin sadece fiyat odaklı değil, işletmelerinin gerçekten ihtiyacına uygun soğutma kapasitesini hesaplayabilecek, işletmenin ortamını iyi analiz edecek, enerji kullanım maliyetini de düşünerek her işletmeye uygun cihazı önerebilecek chiller üreticiler ile çalışmak uzun vadede daha faydalı olacaktır.

Chiller fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ise iç komponentlerinde kullanılan malzeme kalite farkı, günümüzde artık kaliteden çok maliyet ön planda olduğundan çoğu Chiller üretici rekabet edebilmek için iç aksağım ile oynayabilmektedir. Ana komponentlerin kalitesinin düşük olması uzun vadede kullanıcıya daha çok sorun çıkaracaktır, sürekli servis ihtiyacı olacak üretim kaybı yaşayacaktır.

Bu yüzden satın alırken chiller özelliklerine ve ana komponentlerin markasına dikkat edilmeli, kendi ihtiyacına uygun cihaz tercih edilmelidir. Özellikle endüstriyel tesisler için kullanılacak chiller cihazların ilk yatırım maliyeti fazla olacağını ön görmelidir. Fakat yatırım maliyetini daha yüksek tutup zamanla enerji, servis gibi ek maliyetlerden tasarruf etmek daha mantıklıdır.

Chiller Soğutma Sistemi Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Biz firma politikası olarak ilk etapta kullanıcının ihtiyacına uygun kapasitede ve özellikte chiller cihazını alması için öncelikle satış ekibimizi yerinde keşif yapması için yönlendiriyoruz. Özellikle üretim yapan müşterilerin bu ihtiyacı daha fazladır. Satış ekibin hesapladığı soğutma kapasiteleri elde edip hangi özellikteki cihaz gerekli olup olmadığına karar verilir ve duruma uygun bir çalışma yapılır. İhtiyaçtan fazla kapasitedeki cihazlar gereksiz yere fazladan enerji harcaması, ihtiyaçtan daha düşük kapasitedeki cihaz ise yeterli soğutmayı sağlamayabilir. Bu yüzden chiller cihazı satın alırken öncelikle buradan başlamak gerekir.

  • İç komponentlerinde kullanılan malzemenin kalitesi
  • Kullanılacak yer için gerekli olan soğutma kapasitesi

Ücretsiz Keşif

Nasıl bir soğutma sistemine ihtiyacınız olduğunu ücretsiz keşif ile biz belirleyelim.

En Uygun Fiyatlandırma

Piyasada yer alan bir çok firmaya göre sizin için en avantajlı fiyatları sunalım.

Kısa Sürede Montaj

Teklifimizi kabul ettiğiniz takdirde en kısa sürede montaj hizmetini gerçekleştirelim.

tr_TRTurkish