Telefon: (212) 544 23 51 | E-posta: bilgi@taninmismakina.com

Chiller Soğutma Sistemi Maliyetleri

chiller soğutma sistemi maliyetleri

Chiller Soğutma Sistemi Maliyetleri

Chiller soğutma sistemleri alınırken en fazla dikkat edilen kısımlardan birisi sistemin maliyetidir. Chiller soğutma sistemlerinin maliyetleri birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu sebepten dolayı sistem kurulmadan önce mutlaka chiller keşfi için teknik ekipler ortama gelmeli ve ortamın analizini yapmalıdır. Chiller keşif hizmeti sunulmadığı takdirde yanlış seçimler ile yüksek maliyet ve kötü performans gibi sorunlarla karşı karşıya kalınabilir.

Chiller Maliyetini Etkileyen Faktörler Nelerdir?

  • Mekan Büyüklüğü

Chiller soğutma sisteminin kurulacağı ortamın büyüklüğü önemli faktörlerden birisidir. Ortamın büyüklüğüne ve ortamdaki birbirinden bağımsız bölüm sayısına bağlı olarak chiller sistemlerin kapasite büyüklüğü değişkenlik gösterir ve bu da maliyeti etkiler.

  • Firmanın Sektörü

Her meslek grubunun soğutma ihtiyaçları birbirinden farklıdır. Bundan dolayı chiller soğutma sistemlerinin kullanılacağı meslek grubu, maliyetin belirlenmesi açısından önemlidir.

  • Chiller Modeli

Hava soğutmalı chiller veya su soğutmalı chiller modellerinden hangisinin size uygun olduğu chiller keşif hizmeti ile belirlenmelidir. İki model arasında maliyet farkları olduğu için kullanılacak modele bağlı olarak maliyet değişecektir.

  • Soğutma Performansı

İstenilen soğutma performansına göre kullanılacak chiller cihazlar değişiklik gösterecektir. Talep edilen performans, chiller soğutma sistemlerinin maliyetinin belirlenmesi açısından önemlidir.

Yoruma kapalı.
tr_TRTurkish